Zdobyliśmy znak jakości dla produktów i usług przyznawany przez Kapitułę złożoną z naukowców najbardziej prestiżowych polskich uczelni!

“Laur Eksperta” to jeden z najbardziej znanych ogólnopolskich konkursów i programów doradztwa konsumenckiego, którego celem jest wyróżnianie najlepszych produktów, marek i usług dostępnych na polskim rynku.

Zdobycie “Lauru Eksperta” to prestiż, wyróżnienie i ogólnopolska promocja nagrodzonych produktów i marek.

logo Laur Eksperta

W Konkursie można zdobyć prestiżowy znak jakości “Laur Eksperta”, przyznawany przez Kapitułę złożoną z naukowców najlepszych polskich uczelni (m.in. Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Białostockiej). Patronat nad Konkursem sprawuje m.in. Polskie Towarzystwo Towaroznawcze. Organizatorem Programu jest Instytut Zarządzania i Rozwoju Jakości sp. z o.o. sp. k. w Katowicach.

26 marca 2018 roku w Rezydencji Belweder Klonowa Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie miało miejsce uroczyste podsumowanie kolejnej, III edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Doradztwa Konsumenckiego „Laur Eksperta”. Galę wręczenia certyfikatów zorganizował Instytut Zarządzania i Rozwoju Jakości. W jej trakcie wyróżniono menedżerów ponad 70 firm z całej Polski, którzy pozytywnie przeszli procedurę ewaluacyjną w Konkursie i otrzymali nagrody za nowoczesne, innowacyjne i wartościowe produkty i usługi, które są dostępne na polskim rynku.

Dla Framehome Sp z o.o. otrzymanany “Laur Eksperta” to zaszczyt i duże wyróżnienie. Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy się wśród tylu znanych i dużych marek.

Certyfikaty „Laur Eksperta” przyznawane są od 2015 roku. Promują one najlepsze polskie produkty i usługi różnych branż: od finansowo-księgowej do spożywczej. -Certyfikat  „Laur Eksperta”  ma charakter środowiskowego godła jakości i może być wykorzystywany w działalności marketingowej i promocyjnej wyróżnionych firm, w budowaniu przewagi konkurencyjnej na rynku, w procesie kreowania zaufania w relacjach z klientami czy kontrahentami, jak również w postępowaniach konkursowych, np. o fundusze europejskie, gdzie posiadanie certyfikatów jakości bywa dodatkowo punktowane – tłumaczy Kamila Przeniosło, Dyrektor Konkursu „Laur Eksperta”.

Blisko 150 gości uczestniczyło w Gali Finałowej Konkursu zorganizowanej, już po raz trzeci, w gościnnych murach Rezydencji Belweder – Klonowa Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku uroczystość odbyła się w dwóch turach – o godz. 10.00 oraz o godz. 19.00. W Gali wzięli udział prezesi, menedżerowie oraz właściciele firm, których usługi i produkty zostały wyróżnione przez kapitułę prestiżowym Znakiem Jakości „Laur Eksperta”.

Laur Eksperta gala

Dokonując codziennych zakupów, często zwracamy uwagę na godła jakości obecne na opakowaniach lub w reklamach produktów. Trzymając w ręku butelkę popularnego napoju, kupując proszek do prania albo wybierając kredyt w banku, zdarzało nam się zatrzymać wzrok na charakterystycznym logo, które potwierdza wartość danej marki. Dzięki Konkursowi „Laur Eksperta” polskie produkty mogą zyskać nowy, prestiżowy znak jakości, wzmocnić swoją rozpoznawalność i pozycję rynkową. „Laur Eksperta” to znakomity sposób na kreowanie silnej marki produktów/usług w oparciu o rekomendacje naukowego jury – dodaje Malwina Pitach z Instytutu Zarządzania i Rozwoju Jakości.

Firmy, które zdecydują się wziąć udział w Konkursie, wypełniają na początek zgłoszenie wraz z ankietą samooceny. W dokumencie tym prezentują swoje produkty lub usługi. Eksperci Programu (naukowcy reprezentujący wybrane polskie uczelnie) analizują i recenzują przygotowane ankiety, a następnie uzupełniają oraz weryfikują przedstawione w nich informacje, wszechstronnie oceniając zgłoszone produkty.

Gala Laur Eksperta wręczenie nagród

Jeśli w wyniku tej oceny uczestnicy Programu otrzymają przewidzianą regulaminem liczbę punktów, Instytut przyznaje im certyfikat „Laur Eksperta”. W naszym projekcie, w przeciwieństwie do większości innych konkursów jakości i programów doradztwa konsumenckiego, o przyznaniu Laurów decydują autorytety naukowe, specjaliści w danych dziedzinach, a nie klienci. Udział w „Laurze Eksperta” daje przedsiębiorcom liczne korzyści: poddanie się niezależnej, obiektywnej ocenie ekspertów, wszechstronna promocja, w tym promocja zapewniana przez Organizatora Konkursu, udział w prestiżowej Gali Finałowej w Rezydencji Belweder Klonowa Kancelarii Prezydenta RP i wiele innych – wylicza Kamila Przeniosło.

Certyfikaty „Laur Eksperta” przyznaje niezależne gremium ekspertów naukowych. W Komisji zasiadają m.in. uczeni z Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Uniwersytetu Zielonogórskiego i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Nadany certyfikat potwierdza, iż w opinii Komisji marka poddana ocenie spełnia wysokie kryteria w dziedzinie jakości i użyteczności rynkowej.

Podobał Ci się artykuł?

Nie przegap kolejnych! Zapisz się na newsletter!